Proč jsme vznikli


Náš první záměr jak pomoci barzojům v nouzi vznikl v roce 2009. O rok později jsme založili oficiální občanské srdužení pod názvem Barzoj v nouzi. V rámci naší práce, se nám podařilo najít nový domov několika desítkám nouzáčků, štěňatům i dospělým barzojíkům, kteří neměli zrovna štěstí na své majitele, nebo se náhle ocitli v nouzi a museli hledat své nové doma. 

V roce 2012 jsme aktivní činnost ukončili, nicméně svoje bývalé svěřence stále sledujeme, i když, bohužel, několik z nich už přešlo za duhový most. Přesto jsme vděční, že mohli žít a dožít v milujících rodinách a moc děkujeme všem jejich majitelům.

Před nějakou dobou se v České republice opět objevilo několik vrhů barzojů bez průkazu původu a dalších několik jednotlivců, kteří akutně potřebovali najít novou rodinu. To nás vyburcovalo k tomu, znovu se aktivně zapojit.  Co chceme


V novém složení s lidmi, kteří se barzojům věnují spousty let, znají jejich problematiku, jejich někdy komplikované povahy apod. jsme společně vytvořili projekt Borzoi Rescue, který má za cíl pomoci barzojům v nouzi u nás, ať už s průkazem původu nebo bez.

Avšak neodmítáme pomoc jakémukoli pejskovi v nouzi, pokud to bude potřeba. Chceme kooperovat s ostatními organizacemi, chceme být nápomocni k tomu, aby ti, kteří se ke zvířatům chovají nelidsky, byli za své činy potrestáni. 

Nebudeme pouze inzertní server, jsme tady, abychom pomohli.Kdo jsme

Barbora Polívková -předseda spolku 

Denisa Stejskal - místopředseda spolku

Šimon Suk - naše technické zázemí